×

Zewnętrzny dyrektor finansowy

Usługę zewnętrznego dyrektora finansowego kierujemy zwłaszcza do firm z sektora MSP, które nie posiadają własnego dyrektora finansowego. Z naszych obserwacji wynika, że większość małych i średnich firm wśród kadry zarządzającej posiada u siebie jedynie Głównego Księgowego. Tymczasem nowocześnie zarządzane firmy potrzebują kompetencji wykorzystujących dane finansowe do planowania finansowego i marketingowego. Podczas gdy główny księgowy dostarcza nam danych o historycznej i bieżącej sytuacji firmy, o tyle dyrektor finansowy odpowiedzialny jest za wykorzystanie tych danych do zwiększenia wartości biznesu w przyszłości. Dzięki naszej usłudze kompetencje te można pozyskać taniej niż zatrudniając dyrektora finansowego samodzielnie.

Jako firma doradcza wspierająca klientów z wielu branż oraz na różnych poziomach zarządzania posiadamy niezbędne umiejętności w zakresie czynności powiązanych z obowiązkami wykonywanymi przez dyrektora finansowego. Realizując projekty o strategicznym znaczeniu dla firm, wiemy jak zwiększać wartość i płynność spółek. Z drugiej strony realizując projekty analityczne i optymalizując działy księgowe i controllingowe, wiemy jak wygląda codzienny przepływ danych finansowych i raportowanie. Dzięki temu potrafimy restrukturyzować działy księgowe, aby zwiększyć ich skuteczność.

W ramach usługi jeden z naszych managerów lub Partnerów zostaje na stałe oddelegowany do pełnienia funkcji dyrektora finansowego w Państwa firmie. Dzięki temu zyskujecie Państwo kontakt z jednym specjalistą odpowiedzialnym za wsparcie Właścicieli i Zarządu, a dodatkowo nasz zespół analityczny wspiera w analizie danych i raportowaniu.

Przykładowe zadania realizowane przez zewnętrznego dyrektora finansowego:

  • Przygotowywanie budżetów i planów finansowych oraz sprzedażowych,
  • Nadzorowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa,
  • Prowadzenie działań mających na celu poprawę rentowności i zwiększanie wartości firmy,
  • Odpowiedzialność za współpracę z instytucjami finansowymi,
  • Stworzenie systemu raportowania i modyfikacja planu kont dla lepszego raportowania,
  • Przygotowywanie analiz kosztowych
  • Udział w podejmowaniu strategicznych decyzji, w tym dotyczących fuzji i przejęć.

Usługę zewnętrznego dyrektora finansowego realizujemy lub realizowaliśmy dla takich branż jak TSL, FMCG, rolna, paszowa, mięsna, medyczna, czy ICT. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem kompetencji dyrektora finansowego zachęcamy do kontaktu office(at)blackpartners.pl. Zapraszamy również na nasz portal poświęcony zewnętrznemu dyrektorowi finansowemu – DyrektorFinansowy.pl

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami