×

Integracja potransakcyjna

Transakcje fuzji i przejęć to często najlepszy, najtańszy i najszybszy sposób na rozwój. Niestety ponad 60% z nich nie realizuje założonych efektów synergii, które uzasadniały cenę transakcyjną. Najczęściej spowodowane jest to brakiem odpowiedniej integracji już po zrealizowanej transakcji. W Blackpartners wspieramy Właścicieli i Zarządy w skutecznej integracji potransakcyjnej.

Integracja potransakcyjna to zespół działań, które mają na celu urzeczywistnienie zakładanych synergii pomiędzy łączącymi się firmami. W zależności od projektu mogą to być synergie przychodowe, kosztowe lub łączne. Istotne jest odpowiednie zaplanowanie procesu integracji jeszcze przed finalizacją transakcji. W Blackpartners realizowaliśmy kilkanaście procesów integracyjnych dla małych i średnich firm.

Tworzymy rozbudowane plany na pierwsze 100 dni po transakcji ze szczegółowym rozbiciem ośrodków decyzyjnych, kompetencyjnych, włącznie z określeniem zasobów i planowanych skutków. Wspieramy Zarządy w cały procesie integracyjnym, monitorując przebieg realizowanych działań i dokonujemy niezbędnych korekt. Stale poszukujemy nowych obszarów synergii, które zwiększą wartość biznesu.

Staramy się być w całym procesie maksymalnie praktyczni. Wiemy, że część operacji warto wdrożyć już na samym początku, a inne warto odłożyć w czasie. Dużą wagę przykładamy do kwestii komunikacji. Nawet najlepiej zaplanowane procesy będą bezwartościowe jeżeli zespół nie będzie przekonany do ich wdrożenia.

Łączyliśmy firm z branży spożywczej, mięsnej, rolnej, farmaceutycznej czy produkcyjnej. Co więcej, patrzymy na biznesy wielowymiarowo i ściśle współpracujemy ze wszystkimi działami w firmach aby integracja potransakcyjna była sprawna, efektywna i kompletna.

Chcesz porozmawiać? Napisz na office@blackpartners.pl a my chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem.

Przeczytaj również więcej o integracji potransakcyjnej na stronie Mikołaja Lipińskiego oraz nasze komentarze rynkowe, m.in. dostępne tutaj.

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami