×

Fuzje i przejęcia

Fuzje i przejęcia (M&A) to coraz popularniejszy sposób na rozwój przedsiębiorstwa. Transakcje kapitałowe pozwalają uzyskać znaczną przewagę konkurencyjną i rozpocząć ekspansję na nowe obszary działalności.

Jest to także jedna z najtrudniejszych decyzji finansowych i strategicznych, jaką musi podjąć właściciel przedsiębiorstwa. Determinuje ona nie tylko możliwości dalszego rozwoju, ale także przyszły kształt przedsiębiorstwa.

Dobrze zaplanowana i przeprowadzona transakcja pozwala na szybsze uzyskanie trwałej przewagi konkurencyjnej, niż w przypadku wzrostu organicznego.


Transakcje to jedne z najbardziej skomplikowanych procesów biznesowych zachodzących w firmie i często traktowane są przez właścicieli, jako przeznaczone tylko dla dużych przedsiębiorstw. Tymczasem większość fuzji i przejęć odbywa się właśnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Doradztwo transakcyjne to core business naszej działalności. Doradzamy i nadzorujemy proces M&A od momentu podjęcia decyzji, poprzez wybór podmiotów, ich wycenę, due dilligence, negocjacje transakcyjne, aż do zamknięcia rozmów.

Na życzenie klientów zajmujemy się również doradztwem post-merger, podczas którego wspólnie tworzymy wartość dodaną dla właścicieli i integrujemy firmy. Posiadamy doświadczenie w pracy dla małych firm, jak i dla międzynarodowych koncernów.

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami