×

Blackpartners tworzy search fund

Mount Blanc - search fund tworzony przez Blackpartners
  • 26 sierpnia 2020
  • Blackpartners
Udostępnij artykuł:

Mount Blanc  to nazwa nowego search fund’u na polskim rynku, tworzonego przez Blackpartners.  Naszym zadaniem będzie kupno oraz rozwijanie tylko jednego przedsiębiorstwa. Rozpoczęte zostały już pierwsze procesy formalno-prawne. Zapraszamy również wszystkich inwestorów chcących wziąć udział w tym projekcie.

 

Search fund to mało znany w Polsce typ funduszu, którego zadaniem jest znalezienie, zakup oraz późniejsze rozwijanie tylko jednego przedsiębiorstwa. – Uznaliśmy, że mamy wewnętrznie kompetencje do tego, aby przejąć biznes, którego właściciele chcą się wycofać, aby później go mocno rozwinąć. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia struktury prawnej oraz zapewnienia finansowania, dlatego zapraszamy chętnych inwestorów, nie tylko instytucjonalnych, ale również osoby prywatne, które chcą się z nami rozwijać – mówi Mikołaj Lipiński, członek zarządu Blackpartners.

Mount Blanc szuka spółki z przychodami co najmniej 20 mln zł oraz pozytywną marżą EBITDA powyżej 15%. – Interesują nas spółki z powtarzalnymi przychodami oraz zdywersyfikowaną bazą klientów. Najchętniej produkcja, ale przyglądamy się spółkom z takich branż jak usługi biznesowe, oprogramowanie branżowe, handel i dystrybucja. Interesuje nas każda branża poza paliwową i budowlaną. – mówi Mikołaj Lipiński.

Blackpartners chce wykorzystać swoje kompetencje doradcze dla MSP do rozwoju przejętej spółki. Ramach Blackpartners spółka świadczy usługi transakcyjne, zewnętrznego dyrektora finansowego oraz księgowe. – Mamy u siebie pełen zestaw kompetencji, jednak absolutnie jesteśmy również otwarci na ekspertów z zewnątrz. Co więcej, chcemy przejąć działający biznes z zamiarem rozwijania go, a to oznacza, że bardzo liczymy na kadrę będącą już w firmie. Dlatego w początkowym okresie bardzo potrzebujemy dotychczasowych właścicieli, aby pomogli nam wdrożyć się w biznes, a później kierownikom dać maksymalnie dużo decyzyjności – dodaje Lipiński.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w nowym search fund zapraszamy na stronę internetową mountblanc.fund oraz lub mailowo office@blackpartners.pl.

Udostępnij artykuł:

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami