×

Badanie Firm Rodzinnych

  • 4 grudnia 2015
  • Blackpartners
Udostępnij artykuł:

Firmy rodzinne znajdziemy w każdym zakątku biznesowej mapy Polski. To zarówno duże korporacje o przychodach wyrażanych w setkach milionów, jak i małe zakłady rzemieślnicze prowadzone od pokoleń przez jedną Rodzinę. To firmy produkcyjne, budowlane, usługowe, handlowe, informatyczne, czy tak jak nasza – doradcze. Jest nas w Polsce kilkaset tysięcy, dzięki czemu dajemy pracę ogromnej liczbie ludzi, a często decydujemy o stabilnym rozwoju naszej lokalnej społeczności. Wszystkich nas łączą wspólne cechy, takie jak długofalowe podejście do prowadzonego biznesu, odpowiedzialność, indywidualizm, czy silne więzy wewnątrz firmy. Doceniają to zarówno klienci, pracownicy, jak i inni interesariusze. I z tego powinniśmy być dumni!

Ze względu na swój rodzinny charakter mamy również swoje unikalne problemy. Kwestie sukcesji rodzinnej, pozyskiwania finansowania, czy przenoszenia spraw prywatnych na grunt firmy, to immanentne dylematy prawie każdego rodzinnego biznesu. Do szerokiego grona tych problemów należy zaliczyć również profesjonalizację, której poświęcamy ten raport.

Peter Drucker mawia, że bez względu na ilość „rodzinnych” członków Zarządu, chociaż jedna osoba powinna być z zewnątrz. Jak ta zasada wygląda w polskich firmach rodzinnych? Czy korzystamy z doradztwa zewnętrznego? Czy potrafimy profesjonalnie planować? Czy w naszych działaniach jest więcej strategii czy intuicji? Odpowiedzi na te oraz wiele inny pytań znajdziecie Państwo w niniejszym raporcie.

Udostępnij artykuł:

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami