×

Wycena producenta mebli

W związku z planowaną transakcją sprzedaży firmy dokonaliśmy dodatkowej wyceny wartości producenta mebli z województwa śląskiego. Spółka w momencie pierwszego kontakt z Blackpartners miała już wybranego doradcę transakcyjnego oraz prawnego jednak potrzebowała dodatkowej wyceny przed transakcją.

Ze względu na posiadany majątek trwały dokonaliśmy wyceny firmy trzema metodami: dochodową, porównawczą oraz majątkową. Dzięki naszej wycenie, wartość firmy została podniesiona o 18% za sprawą uwzględniania posiadanego majątku, który nie był operacyjny i nie przynosił na ten moment spółce konkretnych korzyści finansowych. Zapewne z tego powodu nie został on uwzględniony przez doradcę naszego klienta. Był to jednak błąd, który mógł kosztować właścicieli co najmniej 10m zł. Wspólnie z właścicielami oraz potencjalnym inwestorem określiliśmy które aktywa powinny pozostać w spółce (i tak pozostała np. sąsiadująca działka, która mogła służyć do rozbudowy fabryki), a które należy wyodrębnić. Dzięki tej strukturze, właściciela otrzymali ponad 10m zł z tytułu posiadanych nieruchomości. Pozostała wartość firmy, która została określona przez nas nie odbiegała znacząco od wyceny drugiego doradcy.

Uczestniczyliśmy w procesie do końca transakcji dla zabezpieczenia właścicieli, wspierając drugiego doradcę transakcyjnego.

Zobacz także:

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami