×

Sprzedaż firmy rodzinnej z branży mięsnej

Korzystając z naszego doświadczenia z branży mięsnej doradzaliśmy właścicielom spółki oferującej wysokiej jakości produkty mięsne z województwa podlaskiego w procesie sprzedaży do inwestora branżowego.

Spółka generowała ponad 100m zł rocznego obrotu i posiadała 12 punktów sprzedaży stacjonarnej. Dodatkowo była aktywna w segmencie gastro oraz sprzedawała to jednej z ogólnopolskich sieci handlowych pod marką własną. Właściciele spółki – to trzy rodziny – nie mogli dojść do porozumienia w kwestii strategicznego rozwoju spółki, stąd podjęcie decyzji o sprzedaży firmy.

Dla spółki Blackpartners wcześniej wdrażało system raportowania, stąd byliśmy pierwszym wyborem na doradcę transakcyjnego. Dokonaliśmy wyceny spółki metodą dochodową oraz przygotowaliśmy dokumenty transakcyjne.

Proces sprzedaży firmy trwał 6 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac nad wyceną do closingu. Wspieraliśmy również dotychczasowych właścicieli w pierwszych miesiącach po closingu, zanim inwestor strategiczny nie przejął operacyjnego zarządzania spółką.

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami