×

Spotkania z private equity w Gdańsku

  • 3 grudnia 2015
  • Blackpartners
Udostępnij artykuł:

14 listopada 2014 w Dworze Oliwskim odbyło się spotkanie poświęcone wykorzystaniu funduszy typu private equity w rozwoju przedsiębiorstwa – Szybszy Rozwój.

Konferencja organizowana przez kancelarię Squire Patton Boggs, fundusz Waterland oraz Blackpartners dedykowana była właścicielom i kadrze zarządzającej średnich przedsiębiorstw. Podczas konferencji przybliżyliśmy tematykę funduszy private equity i ich zalety, które takim firmom jak Google, Zelmer, Polcard, Żabka czy Asseco pozwoliły stać się światowymi i krajowymi liderami.

Z badań rynku private equity w Polsce przeprowadzonych przez Blackpartners wynika, że średniej wielkości przedsiębiorstwa są coraz atrakcyjniejszym partnerem biznesowym dla funduszy PE, głównie ze względu duże możliwości ich dalszego rozwoju. Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z funduszy typu VC/PE do finansowania celów strategicznych, ale spora grupa przedsiębiorców wciąż nie wie jeszcze jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie tego modelu finansowania do przyspieszenia rozwoju firmy.

Konferencja podzielona została na trzy panele tematyczne: finansowy, poświęcony zagadnieniom związanym z wyceną przedsiębiorstwa, procesem inwestycyjnym i rolą, jaką pełni doradca transakcyjny; prawny, szczegółowo opisujący szanse inwestycyjne z prawnego punktu widzenia, wskazujący także ryzyka prawne, które mogą występować na poszczególnych etapach procesu inwestycyjnego oraz strategiczny, w pełni poświęcony korzyściom płynącym ze współpracy przedsiębiorców z funduszem typu private equity w celu dalszego rozwoju firm i maksymalizacji wartości. Konferencję zakończyła debata ekspercka, w której wzięli udział przedstawiciele firm doradczych, funduszu PE oraz kancelarii prawnych.

Na konferencji byli przedstawiciele zarządów i właściciele firm, których roczne przychody wynoszą powyżej 40 mln zł. Więcej informacji na stronie: www.szybszyrozwoj.pl.

Galeria zdjęć na stronie http://www.prestiztrojmiasto.pl/kronika-prestizowa/51/blackpartners-promuje-private-equity

Udostępnij artykuł:

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami