×

Doradztwo transakcyjne

Fuzje i przejęcia (M&A) to coraz popularniejszy sposób na rozwój przedsiębiorstwa. Transakcje kapitałowe pozwalają uzyskać znaczną przewagę konkurencyjną i rozpocząć ekspansję na nowe obszary działalności. Jest to także jedna z najtrudniejszych decyzji finansowych i strategicznych, jaką musi podjąć właściciel przedsiębiorstwa. Determinuje ona nie tylko możliwości dalszego rozwoju, ale także przyszły kształt przedsiębiorstwa.

Transakcje to jedne z najbardziej skomplikowanych procesów biznesowych zachodzących w firmie i często traktowane są przez właścicieli, jako przeznaczone tylko dla dużych przedsiębiorstw. Tym czasem większość fuzji i przejęć odbywa się właśnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Doradztwo transakcyjne to core business naszej działalności. Doradzamy i nadzorujemy proces M&A od momentu podjęcia decyzji, poprzez wybór podmiotów, ich wycenę, due dilligence, negocjacje transakcyjne, aż do zamknięcia rozmów. Na życzenie klientów zajmujemy się również doradztwem post-merger, podczas którego wspólnie tworzymy wartość dodaną dla właścicieli i integrujemy firmy. Posiadamy doświadczenie w pracy dla małych firm, jak i dla międzynarodowych koncernów.

W trakcie procesu współpracujemy z kancelariami prawnymi, rzeczoznawcami, ekspertami branżowymi oraz innymi specjalistami, którzy wspomogą efektywnie zakończyć transakcję.

Pomagamy również w tworzeniu strategii obronnych dla przedsiębiorstw, które są celem przejęcia. Wspólnie wypracujemy rozwiązania, które pozwolą ochronić właścicieli przed wrogim przejęciem.

Na zlecenie Zarządów, Rad Nadzorczych i Akcjonariuszy przygotowujemy również fairness opinion. Należy przy tym podkreślić, że w opinii nie poddaje się analizie tego czy cena, która ma zostać zapłacona / otrzymana jest najlepszą, czy też najwyższą z możliwych do osiągnięcia. Odnosi się ona do tego, czy zaproponowana cena mieści się w przedziale wartości godziwej.

Dowiedz się, jak z naszą pomocą rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.Skontaktuj się z nami